Ndërlidhjet

Shtatë të vdekur nga përmbytja e një varke në Bagdad


Foto të lumit Tigër
Të paktën shtatë njerëz raportohet të jenë vdekur, kur një varkë-restoran u përmbyt në lumin Tigër në qendër të Bagdadit.

Varka u mbyt në mbrëmjen e së enjtes ndërsa, në bordin e saj gjendeshin rreth 150 njerëz të cilët po mbanin një aheng. Policia tha se varka ishte e mbipopulluar dhe nuk ndonjë dyshim se mbytja e saj ka të bëjë me ndonjë akt të terrorizmit
.
Varka e cila ishte një restorant popullor libanez, po lundronte në lumin Tigër. Policia tha se vazhdojnë të jenë të humbur dhjetra njerëz.
XS
SM
MD
LG