Ndërlidhjet

Marsh kundër birësimit në Rusi


Moskë, foto nga arkivi
Aktivistët pro-Kremlinit thonë se do të marshojnë të shtunën në Moskë, për t’u bërë thirrje autoriteteve që të ndalojnë të gjitha birësimet e huaja dhe të kërkojnë kthimin në Rusi të vëllait të një djaloshi rus, që vdiq në Teksas.

Irina Bergset, koordinatore e lëvizjes "Nënat Ruse", i tha mediave, se grupi gjithashtu kërkon një “hetim më të plotë” për vdekjen e Max Shattos, i lindur si Maxim Kuzmin, në shtetin amerikan të Teksasit në muajin janar.

Zyrtarët në Teksas kanë thënë se vedkja e tij ishte aksidentale.
XS
SM
MD
LG