Ndërlidhjet

Talibanët vrasin 16 ushtarë afganë


Ushtarë afganë...
Zyrtarët afganë thanë se militantët talibanë kanë ekzekutuar 16 ushtarë afganë në verilindje të vendit.

Autoritetet thanë se ushtarët janë rrëmbyer nga talibanët të hënën.

Ata thonë se rrëmbyesit i vranë ushtarët në qarkun Warduj të Badakhshanit të martën.

Pleqnarët dhe klerikët e fshatit kanë negociuar për lirimin e shtatë ushtarëve të të njëjtit rreth.
XS
SM
MD
LG