Ndërlidhjet

Biznesmeni rus qëllohet me 16 plumba


Foto ilustruese
Një biznesmen është qëlluar për vdekje në qytetin rus Volgograd, nga një sulmues i pa njohur, i cili e ka qëlluar atë me 16 plumba.

Incidenti ka ndodhur të enjten kur biznesmeni 49 vjeçar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ishte duke ngarë veturën në Volgograd.

Zëdhënësja i Komitetit Hetimor të qytetit, Natalia Kunitskaya ka thënë se sulmuesi ka shtënë me armë automatike, Kalashnikov dhe menjëherë ka ikur nga vendi i ngjarjes.
XS
SM
MD
LG