Ndërlidhjet

Presidentja Atifete Jahjaga dekoroi mësueset e para


Foto ilustruese
Me rastin e festave të 7 e 8 Marsit, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dekoroi femra të shquara për punën e tyre në fushën e arsimit.

Për kontributin e dhënë në emancipimin e gruas përmes arsimimit dhe edukimit të saj, dekorohen me Medaljen Presidenciale të Meritave mësueset e para që kanë punuar në Kosovë.
XS
SM
MD
LG