Ndërlidhjet

Edhe një tjetër sulm vdekjeprurës në Afganistan


Afganistan
Zyrtarët afganë kanë bërë të ditur se një sulmues vetëvrasës në lindje të Afganistanit ka vrarë një polic dhe tetë civilë, shumica nga ta fëmijë.

Sulmi ka noddhur në një postbllok të policisë në provincën Khost.

Guvernatori i provincës ka thënë se polici është vrarë pasi ka bërë përpjekje të ndalojë sulmuesin nga shpërthimi i eksplozivëve të tij.

Dy fëmijë të tjerë janë plagosur po ashtu në sulm.
XS
SM
MD
LG