Ndërlidhjet

Bora mbyll aeroportin e Frankfurtit


Foto ilustruese
Bora e dendur ka shtyrë mbylljen e përkohshme të aeroportit të Franfkuritt, më të madhit në Gjermani.

Rreth 200-300 fluturime janë anuluar pasi që moti i lig ka penguar përpjekjet e punëtorëve për të pastruar pistat dhe ka penguar ekipet e kompanive ajrore që të shkojnë me kohë në punë.

Pasdite është paraparë që të rifillojnë fluturimet.
XS
SM
MD
LG