Ndërlidhjet

Në Afganistan konfiskohen 21 t drogë


Afganistan
Zyrtarët afganë kanë bërë të ditur se ekipet anti-drogë kanë konfiskuar 21 tonelata heroinë dhe morfinë.

Gjenerali Abdul Khalil Bahktyar ka thënë se komandot afgane kanë bastisur një objekt në qarkun Sherzad të provincës Nangarhar.

Ai ka thënë se narkotikët e konfiskuar janë djegur në vendin e ngjarjes.

Bastisja është kryer me ndihmën e Shërbimit Federal të Rusisë për Kontrollin e Drogave.
XS
SM
MD
LG