Ndërlidhjet

Tërmet në Lindjen e Largët Ruse


Ilustrim
Një tërmet ka goditur gadishullin Kamçatka në Lindjen e Largët Ruse.

Ministria e Emergjencave në Rusi ka thënë se dridhjet prej 5.6 shkallësh të Richterit nuk kanë shkaktuar viktima dhe as dëme të mëdha materiale.

Burimi i njëjtë ka thënë se epiqendra ka qenë rreth 840 kilometra në veri të kryeqytetit të rajonit, Petropavlovsk.

Ky rajon është njëra nga zonat më aktive sizmike në gjithë botën.
XS
SM
MD
LG