Ndërlidhjet

Udhëheqësi palestinez, Mahmud Abbas, ka arritur në Moskë për një vizitë zyrtare.

Abbas pritet të takojë të enjten presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Dy liderët do të diskutojnë situatën në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën e Veriut, ashtu si edhe marrëdhëniet dypalëshe.

Abbas po ashtu do të takojë kryeministrin rus, Dmitry Medvedev.
XS
SM
MD
LG