Ndërlidhjet

Lideri palestinez viziton Rusinë


Mahmud Abas, Moskë, 13 mars, 2013
Lideri palestinez Mahmud Abas ka arritur për një vizitë zyrtare në Moskë.

Abas do të takohet me presidentin e Rusisë Vladimir Putin.

Të dy liderët pritet që të diskutojnë për situatën në Lindje të Mesme, Afrikën Veriore dhe marredhëniet bilaterale.

Mahmud Abas po ashtu do të takohet edhe me kryeministrin rus Dmitri Medvedev.

Lideri palestinez do të qëndrojë në Moskë deri më 16 mars.
XS
SM
MD
LG