Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës, 6 afganë të vrarë


Kabul, foto nga arkivi
Zyrtarët afganë thanë se të paktën gjashtë njerëz kanë vdekur dhe disa janë lënduar si pasojë e një sulmi vetëvrasës.

Një sulmues ka hedhur veten në erë në mesin e disa tifozëve sportivë në veri të vendit.

Autoritetet thanë se shefi i policisë së rrethit ishte në mesin e të plagosurve në sulm.

Zyrtarët thonë se në mesin e të vdekurve është i ati i kryetarit të parlamentit afgan.

Sidoqoftë idenitetet e të gjithë të vrarëve ende nuk janë zbuluar.
XS
SM
MD
LG