Ndërlidhjet

Obama nominon ambasadore në LIbi


Presidenti amerikan Barak Obama
Presidenti amerikan Barack Obama ka shprehur mbështetjen për popullin libian dhe tranzicionin e tyre drejt demokracisë në një takim që zhvilloi me kryeministrin e këtij vendi, Ali Zeidan në Shtëpinë e Bardhë.

Obama gjithashtu nominoi një diplomate karriere si ambasadore të re në Libi.

Deborah K Jones do ta zëvendësojë ambasadorin Chris Stevens, i cili badhkë me tre amerikanë të tjerë u vra në sulmin në Konsullatën amerikane në Bengazi në shtatorin e vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG