Ndërlidhjet

Thaçi pranon dorëheqjen e ministrit Tomiq


Takim i Qeverisë së Kosovës, foto nga arkivi
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka aprovuar dorëheqjen e ofruar të ministrit në Ministrinë e Komuniteteve dhe Kthimit, Radoica Tomiq, bën të ditur kabineti qeveritar.

Tomiq ka dhënë dorëheqje një ditë më parë.

Pas aprovimit të dorëheqjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka emëruar Dalibor Jevtiq për ministër në Ministrinë e Komuniteteve dhe Kthimit, thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG