Ndërlidhjet

Nadal dhe Sharapova, triumfues në Kaliforni


Rafael Nadal
Tenistët Rafael Nadal dhe Maria Sharapova kanë triumfuar në turneun Indian Wells Masters në Kaliforni.

Nadal, 11 herë kampion në Grand Slam, në finale ka mposhtur Juan Martinin, ndërsa, në kategorinë e femrave, Sharapova ka mundur Caroline Wozniackin.

Në gjysmëfinalen e këtij turneu, tenisti serb Novak Gjokoviq, njëherësh kampion i disa turneve botërore, është mposhtur nga argjentinasi Jan Martin del Potro.
XS
SM
MD
LG