Ndërlidhjet

Kinë: Zotime për marrëdhënie të reja me SHBA-të


Xi Jinping, dhe Jack Lew në Pekin.
Presidenti i Kinës, Xi Jinping, është takuar me sekretarin e thesarit amerikan Jack Lew në Pekin.

Xi theksoi rëndësinë e marrëdhënieve të Kinës me Shtetet e Bashkuara.

Në anën tjetër, Lew ka shprehu dëshirën e Uashingtonit për të punuar më shumë në barrierat tregtare dhe për të mbrojtur biznesin amerikan.

Të dielën, Li Keqiang kryeministri kinez, u zotua për krijimin e "një marrëdhënieje të re" me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
XS
SM
MD
LG