Ndërlidhjet

KS po diskuton për Kosovën


Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon.
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka nisur diskutimin për raportin e rregullt të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon, për situatën në Kosovë.

Në seancë marrin pjesë kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq.

Në raportin e rregullt tremujor për Kosovën, sekretari Ban ka thënë se janë bërë hapa përpara me kalimin e bisedimeve Prishtinë-Beograd nga niveli teknik në nivel të lartë politik.
XS
SM
MD
LG