Ndërlidhjet

Shpërthim bombe në një treg të Pakistanit


Pakistan
Një bombë e montuar në motoçikletë ka vrarë shtatë persona dhe ka plagosur së paku 30 të tjerë në Baluçistan të Pakistanit.

Burimet zyrtare kanë thënë se shpërthimi ka ndodhur në një treg të populluar dhe se përgjegjësinë për të nuk e ka marrë ende asnjë grup.

Baluçistani është provinca më e madhe e Pakistanit dhe skenë e vrasjeve të shpesha sektare.
XS
SM
MD
LG