Ndërlidhjet

Londër: Boris Berezovsky u gjet i vdekur


Boris Berezovsky
Oligarku rus dhe kritiku i Qeverisë së Rusisë, Boris Berezevsky, është gjetur sot i vdekur në shtëpinë e tij, ka njoftuar zëdhënësi i tij, Tim Bell, raporton agjencia AFP nga Londra.

“Po, ai ka vdekur. Më është konfirmuar nga avokati privat i tij këtë pasditë”, tha zëdhënësi Bell.

Boris Berezovsky ishte 67 vjeçar dhe jetonte në Britani.

Tash për tash, nuk janë dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG