Ndërlidhjet

Në Egjipt, është raportuar se rrëmbyesit kanë lëshuar një grua norvegjeze dhe një burrë izraelit, të cilët kishin qenë duke u mbajtur peng në Gadishullin Sinai.

Agjencia shtetërore e lajmeve Mena, tha se çifti u lirua për shkak të përpjekjeve për lirim nga fisi Beduinë.

Turistët ishin rrëmbyer të premten, deri sa udhëtonin mes qyteteve Dahab dhe Taba në bregun e Detit të Kuq.

Siguria në rajonin e shkretëtirës Sinai është përkeqësuar që nga përmbysja e presidentit Hosni Mubarak, dy vjet më parë.
XS
SM
MD
LG