Ndërlidhjet

Sllovaki: Jahjaga është ftuar në takimin e presidentëve


Presidenti i Sllovakisë Ivan Gasparovic
Presidenti i Sllovakisë, Ivan Gasparovic, e ka ftuar presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, që të marrë pjesë në samitin e presidentëve të Evropës së Mesme, më 12 dhe 13 qershor në Bratisllavë, raporton agjencia TASR.

“Në samitin e shefave i kam ftuar presidentët e 20 vendeve evropiane dhe kryetarin e Kështillit të Evropës”, tha Gasparovic dhe shtoi se “janë ftuar edhe përfaqësuesit e Kosovës. Megjithqë Sllovakia nuk e njeh Kosovën si shtet, e pranon që ky rajon është pjesë e Evropës “.
XS
SM
MD
LG