Ndërlidhjet

Arabia Saudite: 18 të dyshuarit e arrestuar spiun të Iranit


Ilustrim
Arabia Saudite thotë se nga hetimet e bëra, kuptohet se anëtarët e një rrjeti spiunazhi të dyshuar e të arrestuar javën e kaluar, ishin duke punuar për Iranin.

Në një deklaratë të lëshuar nga ministria e brendshme, thuhet se 18 të dyshuarit të cilët janë arrestuae më 19 mars kishin "lidhje direkte" me shërbimet e inteligjencës së Iranit.

Të dyshuarit e ndaluar janë një iranian, një shtetas libanez, dhe 16 sauditë.

Irani ka mohuar përfshirjet e spiunazhit në Arabinë Saudite.
XS
SM
MD
LG