Ndërlidhjet

Vriten dhjetëra talibanë në Afganistan


Afganistan
Autoritetet afgane thonë se 23 militantë talibanë janë vrarë dhe 26 të tjerë janë plagosur gjatë një operacioni ushtarak në provincën Logar.

Shefi rajonal i policisë, Khan Abdul Rahimzai, i ka thënë Radios Afganistani i Lirë se operacioni është kryer nga forcat afagane dhe ato të NATO-s.

Në një emal për mediat, zëdhënësi i talibanëve, Zabihullah Mujahid, ka konfirmuar vdekjen e 12 militantëve. Ai po ashtu ka folur edhe për 28 civilë të vrarë.
XS
SM
MD
LG