Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në veriperëndim të Pakistanit


Ilustrim
Një sulm vetëvrasës ka ndodhur në veriperëndim të Pakistani, ku në shënjestër ka qenë një komandant i forcave policore.

Nga shperthimi kanë mebtur të vrarë të paktën gjashtë persona dhe janë plagosur 11 të tjerë.

Shperthimi vetëvrasës, thuhet të ketë ndodhur, afër një pike kontrolli të ushtrisë, rrugës për në Peshavar.

Policia tha se në mesin e të vrarëve janë dy anëtarë të forcave të sigurisë dhe civilë, duke përfshirë dy gra. Asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG