Ndërlidhjet

Pakistan: Avokati e gjuan me këtpucë Musharrafin


Pervez Musharraf i përshëndet mbështetësit në Karaçi
Një avokat e ka gjuajtur me këpucë ish presidentin Pervez Musharraf, derisa ai gjendej në ndërtesën e një gjykate në Karaçi, për vazhdimin e kaucionit lidhur me akuzat për konspiracion për vrasje dhe shkarkim ilegal të gjyqtarëve.

Por, këpuca nuk e ka goditur Musharrafin, i cili ishte i rrethuar nga truprojat, gazetarët dhe mbështetësit.

Ish presidenti Pervez Musharraf e pat marrë pushtetin gjatë një grushtshteti ushtarak pa gjakderdhje në vitin 1999 dhe ishte në këtë post deri në vitin 2008.

Të dielën e kaluar ai është kthyer në Pakistan nga vetekzili dhe synon kthim politik në vendim e tij.
XS
SM
MD
LG