Ndërlidhjet

Lëvizja Vetëvendosje do të protestojë sot në Sheshin Mehë Uka në Mitrovicë.

Ajo ka ftuar qytetarët që t’i bashkohen tubimit dhe së bashku të ngrenë zërin kundër “padrejtësive që po ndodhin në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë”.

Protesta mmab moton “Bashkohemi në Mitrovicë” dhe ndodh vetëm tre ditë para takimit të ardhshëm të kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, me homologun serb, Ivica Daçiq.
XS
SM
MD
LG