Ndërlidhjet

Një turiste e huaj është dhunuar në një minibus në Rio de Zhaneiro.

Policia ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona, të cilët dyshohen se kanë sulmuar viktimën, së bashku me shoqëruesin mashkull.

Identiteti dhe as nacionaliteti i çiftit nuk janë bërë të ditur.

Frenimi i dhunës është një prioritet i madh për autoritetet e Rios, i cili është nikoqir i Kampionatit Botëror të Futbollit vitin e ardhshëm dhe i Lojërave Olimpike më 2016.
XS
SM
MD
LG