Ndërlidhjet

Panariti lobon për Kosovën


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edomond Panariti.
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Panariti, gjatë qëndrimit në Egjipt, ka lobuar për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ky vend.

Ministria e Jashtme ka njoftuar përmes Twitter-it, se Panariti ka nënshkruar marrëveshje për bashkëpunim me zyrtarët egjiptianë, si dhe ka kërkuar njohjen e shtetit kosovar.

Panariti në Kajro ka takuar presidentin Muhamed Morsi dhe zyrtarë të tjerë të këtij vendi.
XS
SM
MD
LG