Ndërlidhjet

Në Moskë kanë rënë të hënën rreth 65 centimetra borë, çfarë është rekord absolut për muajin prill.

Shërbimi Meteorologjik i Moskës ka bërë të ditur se thellësia e shtresës së borës është më e madhe, krahasuar me periudhat e njëjta në vitet 1895 dhe 1942.

Derisa bora në Moskë vazhdon të bie, meteorologët kanë paralajmëuar rritje të temperaturave në fund të javës.
XS
SM
MD
LG