Ndërlidhjet

Birmani: 13 fëmijë humbin jetën në xhami


Rangon
Trembëdhjetë fëmijë kanë humbur jetën nga zjarri që ka përfshirë një xhami në Birmani,

Xhamia në qytetin Rangon strehon rreth 75 jetimë.

Autoritetet e rendit kanë thënë se zjarri është shkaktuar nga një ngrohëse, por turma të zemëruara njerëzish kanë kërkuar që të hetohet incidenti.

Birmania ka qenë shpesh skenë e përleshjeve ndërmhet myslimanëve dhe budistëve.
XS
SM
MD
LG