Ndërlidhjet

Thaçi i dërgoi telegram ngushëllimi presidentit Obama


Hashim Thaçi
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka ngushëlluar presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, me rastin e sulmit me bomba në maratonën në Boston, me ç’rast janë vrarë tre vetë dhe plagosur më se 100 të tjerë.

“Me pikëllim të thellë e morëm lajmin për ngjarjen tragjike, që ndodhi në Boston, me ç’rast humbën jetët qytetarët tuaj”, shkruan Thaçi në telegramin e tij dhe vazhdoi se “Qeveria e Republikës së Kosovës dhe i gjithë populli kosovar u është mirënjohës Shteteve të Bashkuara për mbështetjen e vazhdueshme, që i ka dhënë Kosovës në momentet më të vështira, por edhe tani kur shteti ynë po konsolidohet drejt rrugës auroatlantike”.

Kryeministri i Kosovës thekson se “në këto ditë të dhimbshme jemi me ju dhe me familjet e viktimave” dhe përfundon se “në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, popullit të Kosovës dhe në emrin tim personal, pranoni ngushëllimnet më të sinqerta Ju dhe populli juaj”.
XS
SM
MD
LG