Ndërlidhjet

Punëtorët e shpëtimit që kërkonin për personat që gjendeshin në kullën e kontrollit, e cila u godit nga një anije transportuese në portin më të frekuentuar të Italisë, kanë gjetur trupat e shtatë personave në rrënoja.

Anija Jolly Nero e ka goditur kullën e lartë 50 metra të martën në mbrëmje, derisa po largohej nga limani i Gjenovës në Italinë veriperëndimore.

Kulla, ku gjendeshin 13 persona, është rrëzuar. Katër persona janë nxjerrë nga uji dhe po trajtohen në spitial. Dy të tjerë fugurojnë ende të zhdukur.
XS
SM
MD
LG