Ndërlidhjet

Obama do vizitojë Gjermaninë


Presidenti amerikan Barack Obama
Presidenti amerikan Barack Obama do të udhëtojë në Berlin, pasi që të marrë pjesë në samitin G8, që mbahet në Irlandën Veriore më 17 dhe 18 qershor ka konfirmuar Shtëpia e Bardhë.

Ai do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin Joachim Gauck në vizitën që “riafirmon lidhjet e fuqishme në mes të SHBA-së dhe Gjermnaisë, aleatin tonë jetik dhe partnerin ekonomik”, citon DPA zëdhënësin e Shtëpisë së Bardhë Jay Carney.

Obama do të shoqërohet nga Zonja e Parë, Michelle Obama.
XS
SM
MD
LG