Ndërlidhjet

Turqi: Nga eksplodimet në kufi me Sirinë – 4 të vrarë


Policia në vendin e një shpërthimi të mëparshëm në Turqi
Ministri i brendshëm i Turqisë, Muammer Guler, thotë se së paku katër vetë janë vrarë dhe 18 të tjerë janë plagosur nga eksplodimet në një qytet afër kufirit të Turqisë me Sirinë.

Zoti Guler tha se po zhvillohen hetime për këto eksplodime.

Raportet e pakonfirmuara të mediave thonë se shpërthimet ishin shkaktuar nga makinat – bomba.

Rrjeti privat televiziv NTV raportoi për së paku katër eksplodime.
XS
SM
MD
LG