Ndërlidhjet

Ministrat e Eurozonës takohen për Qipron dhe Greqinë


Ilustrim
Ministrat e Financave të Eurozonës takohen sot në Bruksel për të shqyrtuar pagesat e ndihmave për Qipron dhe Greqinë.

Qiproja pritet të sigurojë 3 miliardë eurot e para të paketës së ndihmës.

Ndërkaq për Greqinë, ministrat pritet të nënshkruajnë këstin e fundit të ndihmës.

Takimi do të zhvillohet po ashtu në kohën e shqetësimeve të vazhdueshme për Slloveninë.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG