Ndërlidhjet

Erdogan: Turqia do të hakmerret


Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.
Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se opozita në Siri nuk është përgjegjëse për sulmet e së dielës në një fshat turk, pranë kufirit me Sirinë, në të cilat kanë humbur jetën 46 persona.

Ka spekulime që përpiqen ta vënë fajin mbi opozitën siriane dhe refugjatët, ka thënë Erdogan, për të shtuar:

“Do t’i ndërmarrim të gjitha masat e nevojshme në të ardhmen. Do të hakmerremi kur të jetë e nevojshme dhe nuk kemi frikë. Këtë duhet ta dijë secili”, ka thënë Erdogan.

Regjimi sirian ka mohuar përfshirjen në sulme.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG