Ndërlidhjet

Kazakistan: Tre astronautë u kthyen në Tokë


Ilustrim
Me sondën e anijes kozmike Soyuz, tre astronautë janë kthyer sot një mëngjez të sigurt në Tokë.

Sonda me astronautin kanadez, Chris Hadfield, amerikanin Tom Marshburn, dhe rusin Roman Romanenko, ka ateruar në Kazakistan, pas 146 ditësh të kaluara në Qendrën Ndërkombëtare Kozmike.

Në këtë qendër kanë mbetur tre astronautë nga Shtetet e Bashkuara dhe Rusia, të cilëve së shpejti do t’u bashkohen edhe tre të tjerë.
XS
SM
MD
LG