Ndërlidhjet

Në Amsterdam të Holandës sonte zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Evropës.

Në garë për vendin e parë janë Chelsea anglez dhe Benfica portugeze.

Biletën për finale, Chelsea e ka siguruar me mposhtjen e Baselit në gjysmëfinale, ndërsa Benfica me fitoren ndaj Fenerbahches.
XS
SM
MD
LG