Ndërlidhjet

Obama tërheq vërejtjen kundër shkeljes së sigurisë


Presidenti amerikan, Barack Obama
Presidenti amerikan Barack Obama paralajmëroi të enjten se rrjedhjet e informacioneve të sigurisë kombëtare mund të kushtojnë jetë njerëzish.

Ai mbrojti kështu vendimin e administratës së tij për të ndjekur ata që zbulojnë informacione sekrete.

Por, Obama tha se është e rëndësishme që të sqarohet balanci në mes të lirisë së medias dhe sigurisë, në një referencë e tërthortë kjo, e shkaktuar nga zhurma që u bë për shkak të sekuestrimit të incizimeve telefonike të Associated Press nga ana e Departamentit të Drejtësisë.
XS
SM
MD
LG