Ndërlidhjet

Policia italiane arreston 4 për krime kibernetike


Foto ilustruese
Policia italiane i ka vendosur katër persona nën arrest shtëpiak në lidhje me akuzat se kanë kryer krime kibernetike në emër të grupit të hakerëve Anonymous, raportojnë mediat italiane.

Të dyshuarit thuhet se kanë vënë në shënjestër uebfaqe qeveritare, atë të Vatikanit dhe të firmave të mëdha.

Grupi Anonymous ka marrë përgjegjësinë për thyerjen e uebfaqeve në shumë qeveri të botës.
XS
SM
MD
LG