Ndërlidhjet

Obama organizon koncert për Carole King


Presidenti amerikan Barack Obama me Zonjen e Pare, Michelle Obama, foto nga arkivi
Presidenti Barack Obama ka organizuar për javën e ardhshme një koncert për kantautoren Carole King.

Ajo është gruaja e parë që merr Çmimin Gershëin për këngët pop nga Bilbioteka e Kongresit e SHBA-së.

Shtëpia e Bardhë tha se Obama do t’ia paraqesë shpërblimin zonjës King gjatë një koncerti që mbahet të mërkurën.

Në program do të ketë perfomansë të King, Gloria Estefan, Billy Joel, Jesse McCartney, Emeli Sandé, James Taylor dhe Trisha Yearwood.

Hitet e King gjatë pesë dekadave sa ka shkruar këngë janë "You've Got a Friend," ''So Far Away" dhe "(You Make Me Feel Like) A Natural Woman."
XS
SM
MD
LG