Ndërlidhjet

Një biletë e vetme fiton jackpot-in amerikan


Ilustrim
Organizatorët e llotarisë në Shtetet e Bashkuara thonë se është vetëm një biletë fituese e jackpotit të Powerball, në vlerë prej 590.5 milionë dollarësh, dhe se ajo është shitur në shtetin e Floridas.

Informacione të tjera për biletën fituese nuk janë bërë të ditura. Numrat fitues janë tërhequr të shtunën mbrëma.

Tiketa për të luajtur ka kushtuar vetëm 2 dollarë, ndërsa shanset për të fituar këtë jackpot kanë qenë 1 në 175.2 milionë.

Jackpoti më i madh në historinë e Shteteve të Bashkuara qëndron në 656 milionë dollarë. Ai është fituar nga tre posedues biletash në Illinois, Kansas dhe Merillend, në llotarinë Mega Millions, në mars të vitit 2012.
XS
SM
MD
LG