Ndërlidhjet

Mediat amerikane thonë se kompania e internetit Yahoo! do të blejë faqen e njohur të blogut, Tumblr, për 1.1 miliard dollar.

Sipas raporteve, bordi i Yahoo! ka miratuar marrëveshjen dhe njoftimi zyrtar pritet të bëhet sot.

Yahoo! dhe Tumblr nuk i kanë mohuar e as pohuar informacionet.

Tumblr, i cili u lejon përdoruesve të shkarkojnë tregime, fotografi dhe përmabjtje të tjera, konsiderohet si njëra nga platformat më të popullarizuara në mesin e të rinjve.

Analistët thonë se blerja e Tumblr, Yahoo!-së do t’i sillte përfitime të mëdha.
XS
SM
MD
LG