Ndërlidhjet

Kompania e Internetit Yahoo! ka blerë faqen e njohur të blogut Tumblr për 1.1 miliard dollar.

Marrëveshja është bërë publike sot në Nju Jork.

Tumblr, një shërbim prej gjashtë vjetësh i vjetër, u lejon përdoruesve të shkarkojnë tregime, fotografi dhe përmbajtje të tjera. Ai konsiderohet si njëra nga platformat më të popullarizuara në mesin e të rinjve.

Blerja thuhet të jetë marrëveshja më e rëndësishme biznesore për shefen ekzekutive, Marissa Mayer, prejse është zhvendosur nga Google në Yahoo, vitin e kaluar.
XS
SM
MD
LG