Ndërlidhjet

Bisedojnë Ashton dhe Thaçi


Thaçi & Ashton (foto arkivi)
Në Bruksel po zhvillohet takimi ndërmjet përfaqësueses së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, dhe kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Një takim të ngjashëm, baronesha Ashton ka mbajtur edhe me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq.

Takimet e tilla u paraprijnë bisedimeve trepalëshe, të cilat pritet të shqyrtojnë planin e zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG