Ndërlidhjet

Lirohet korrespondenti i REL-it në Kazakistan


Ilustrim
Një korrespondent i Radios Evropa e Lirë, i cili është arrestuar në kryeqytetin e Kazakistanit gjatë mbulimit të një proteste, është liruar pas disa orëve në paraburgim.

Policia ka arrestuar Orken Zhoyamergen së bashku me disa demonstrues.

Protesta zhvillohej para ndërtesave të qeverisë dhe parlamentit në Astana dhe bënte thirrje kundër normave të larta të interesit.
XS
SM
MD
LG