Ndërlidhjet

Rrëzohet ura mes SHBA-së dhe Kanadasë


Fotografi ilustruese
Një urë është rrëzuar në shtetin veri-perëndimor të Uashingtonit, duke shkaktuar rënien e disa automjeteve dhe njerëzve në ujë.

Policia tha se ura me katër korsi ka pësuar diku në mes të rrugës mes Sietëll dhe Vankuverit të Kanadasë.

Policia tha se tre persona janë larguar nga ujërat e lumit Skagit.

Policia raportoi se nuk ka të vdekur.

Ende nuk ka informacione se çfarë e ka shkaktuar shembjen.

Ura është ndërtuar në vitin 1955.

Shembja e saj vjen saktësisht 6 vjet pasi që një urë tjerër është rrëzuar në Minnesota dhe ngre shqetësimin për infrastrukturën e dobët në SHBA.
XS
SM
MD
LG