Ndërlidhjet

Sulm militant në Pakistan, 9 të vrarë


Pakistan
Policia në veriperëndim të Pakistanit thonë se dy sulme militante kanë lënë nëntë të vdekur.

Policia tha se militantët sulmuan një autokolonë të policisë në Mattani, duke vrarë gjashtë policë dhe duke plagosur shtatë të tjerë.

Në sulmet tjera të së premtes, një sulmues vetëvrasës eci deri në një automjeti të një lideri fetar afgan në Peshavar dhe shpërtheu eksplozivin e tij, duke vrarë tre persona.

Udhëheqësi, Haji Hayatullah, nuk është dëmtuar në sulm, sepse ai ishte në një xhami aty afër duke ndjekur lutjet e së premtes.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmet.
XS
SM
MD
LG