Ndërlidhjet

Bildt mirëpret pajtimin për zbatimin e marrëveshjes


Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt.
Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt, ka mirëpritur pajtimin e Kosovës dhe të Serbisë me planin e zbatimit të Marrëveshjes së 19 prillit.

“Mirëpres ngrohtësisht faktin që Serbia dhe Kosova janë pajtuar për planin e zbatimit të marrëveshjes së arritur më 19 prill”, ka shkruar Bildt në rrjetin social Twitter.

Prishtina ka miratuar planin e zbatimit të premten, ndërsa Beogradi ka bërë një gjë të tillë të dielën.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG