Ndërlidhjet

Letra me ricin në adresë të Bloomberg-ut


Prefekti i Nju Jorkut, Michael Bloomberg
Dy letra anonime drejtuar prefektit të Nju Jorkut Michael Bloomberg dhe grupit të tij për kontrollin e armëve mbanin material që besohet te jetë helm vdekjeprurës, ricin.

Policia tha se të dy letrat përmbanin kërcënime kundër Bloombergut dhe përmendin një debat për armët.

Bloomberg është një avokatët më të mëdhenj të kontrollit të armëve në SHBA.
XS
SM
MD
LG